Smaki-maki
Мережа доставки
суші та піци
Завантажити
Меню
Доставимо до 29 хв
або отримай рол/піцу в подарунок
-184 грн
Кілограм
970г
Кілограм
Філадельфія Мікс, Теплий сирний, Сирний з лососем, Рол з печеним лососем (не належить до категорії теплих)      

Історія походження піци: від вікінгів до Неаполя

Усі ми полюбляємо замовляти піцу в Івано-Франківську. Й не дивно, адже цю страву люблять і дорослі, і діти. Але як вона з’явилась та де саме, й кому ми зобов’язані такою ласою стравою?

Як та де з’явилась перша піца

Говорячи про історію цієї страви, варто звернутись ще до Стародавнього Єгипту. Вже там до тіста додавали трави та інші додатки, аби зробити готову страву більш поживною, смачною та калорійною. Вже звідки рецепт перекочував до Греції, й ще трохи згодом – до Римської імперії.

Офіційно саме у Римі почали говорити про страву, яку сьогодні можна назвати піцою. Не дивлячись на те, що саме греки почали додавати до тіста сир, зелень, цибулю та овочі, саме римляни вдосконалили рецепт та зробити його більш «сучасним». Вони почали додавати до піци оливкову олію, а ще – створювати основу з дрібного сиру, після чого випікали страву у печі. Цікаво, що римляни почали додавати до основи й інші, незвичні інгредієнти. Серед таких – лаврове листя, а ще – мед. Катон Старший у своїх роботах згадував саме таку страву, яку подавали до столу звичайні люди.

Саме тоді такі коржики розроблялись виключно для бідняків, й нікому не приходило в голову, маючи багато грошей, споживати щось таке. Чому саме так? Бо страва готувалась просто та швидко, зробити її міг майже будь-хто, а ще до неї додавати найдоступніші інгредієнти, тобто майже будь-що, що можна було знайти на столі. А тому була й м’ясна, й овочева, й навіть виключно трав’яна або сирна піца.

Складно сказати, коли піца стала такою, якою ми знаємо її сьогодні. Вся річ у тім, що в один і той самий час, навіть у різних регіонах однієї країни, існувало безліч рецептів, як готувати піцу, яку ще тоді так навіть не називали. Єдине, що у них було спільного – сир, овочева начинка, а ще – оливкова олія, якою присмачувалось тісто.

Досить легко було заплутатись й у назвах таких страв. Наприклад, в Італії її називали «фокацція»,  у Древньому Римі – «плацента», а ось греки називали її «плакунтос». Грецьку назву можна віднайти навіть у трактатах від історика Платона, який писав, що цю страву вживали під час великих свят.

Піца через роки: що сталось з нею далі

Цікаво, що норвезькі вчені також вирішили позмагатись у тому, хто був справжнім винахідником піци. Вони стверджують, що першу у світі піцу створили саме вікінги, які готували коржики під час подорожей на кораблях. Було навіть сказано, що для цього у них була спеціальна пательня, де можна було приготувати піцу з м’ясом або рибою.

А ось піца у сучасному її вигляді з’явилась пізніше, у 19 столітті у місті Неаполь. Тоді почали з’являтись й так звані «піцаолі» – кухарі, які займались її приготуванням. З появою кам’яних печей та спеціального мармурового приладдя піца стала масовим товаром, який вже можна було побачити на вітринах у невеличких магазинах вздовж усієї Італії.

А хто справді винайшов піцу – ми не знаємо, але пропонуємо скуштувати її у Смакі-Макі!

Читайте також
21
August
Які гриби використовуються для приготування піци

Гриби – один з найпопулярніших видів начинок у піцах, які можна зустріти на теренах ресторану Smaki-Maki. А про те, які саме види грибів використовують, а ще – яку користь вони несуть, читайте далі у статі. Найпопулярніші види грибів для піци Сьогодні для приготування піци використовують як мінімум десять різновидів грибів у залежності від регіону приготування, […]

08
August
Базилік: король приправ та піци

Серед найпопулярніших інгредієнтів у піці в Івано-Франківську варто відзначити не салямі або ковбаски, а таку незвичну приправу, як базилік. А детальніше про неї та її особливості — далі у статі.  Все, що ви хотіли знати про базилік Приправа, яка сьогодні знайдеться у кожного на кухні, потрапила у Європу з далекої Азії та Африки. Проте інгредієнтом […]

16
November
Топ-6 найпопулярніших піц в Італії

Не лише у ресторані https://if.smaki-maki.com/picza/ можна скуштувати найсмачнішу піцу, а й безпосередньо в Італії – країні, де вперше створили цей унікальний коржик. Чим же сьогодні тішаться італійці, й які піци вони обирають – далі у статі. Сицилійська Одна з найбільш популярних піц в Італії печеться саме у ресторанах на Сицилії. Там вона стає майже ідентичною […]

Ми використовуємо файли cookie, щоб ваше користування сайтом було зручнішим. Натисніть "OK", щоб продовжити переглядати сайт Smaki-Maki .